3. märts 2015

Tervisetark küsis

Ajakiri "Tervisetark" küsis, mu vastused värskes märtsinumbris said sellised:
Dr Tiit Mereniga

1. Kui heas vormis olete?  Mu keha ja vaim teenivad mind hästi, ise olen endaga rahul. Modellist või sportlasest on asi muidugi kaugel, aga mul on mõlemas valdkonnas ka väga tagasihoidlikud eesmärgid. Igapäevase võimlemise vajalikkusest olen teoorias hästi aru saanud, praktika osas on veel arenemisruumi. Lapsepõlves ja nooruses sai hea krunt alla, seetõttu vaatan ka kaasaja laste väheseid liikumivõimalusi suure murega. Laste liikumisest on saanud tervisemure number 1.

2. Kas te sööte tervislikult? Aus oleks öelda, et ma ei söö ebatervislikult. Vähemasti suurema osa ajast. Vahukoorest või soojadest lõhnavatest kaneelisaiadest ma jätan siinkohal rääkimata. Keemiatööstuse imedest katsume eemale hoida küll ja lastele parema eeskuju andmiseks pingutame mõnikord rohkem, kui ainult enda jaoks teeks.

3. Kas teie peres on pärilikke haigusi? Lühinägelikkus koos päriliku optimismiga, et elu ilma kortse ja kärbsemusta nägemata ongi parem. Vähi ja südame-veresoonkonnahaiguste pärilikkuse küsimused on meditsiiniteadlaste hinnangul piisavalt lahtised, et selle üle muretsemisega oma pead igapäevaselt vaevata.

4. Milline on olnud teie raskeim lõikus? Lõigatud on ühe korra (sülitab 3 korda üle õla), siis jäin mandlite võrra kergemaks. Loomulikult oli see kergemaksjäämine ka senini kõige raskem.

5. Kas olete kunagi mõne terviseprobleemi kohta info saamiseks guugeldanud? Küll! Nii laste kui täiskasvanute puhul. Uurin mitmes keeles ja väga allikakriitiliselt. Võrdlen erinevaid materjale omavahel. Olen kasutanud ka Eesti perearsti ja Lastehaigla nõuandetelefone ning kodus on mõned terviseraamatud, mis ka mitu korda läbi lapatud ja mida omakorda võrdlem internetist leiduva infoga. Kasu on ka läbitud esmaabikursustest. Aga ikkagi olen mõni kord tagantjärele tarkusena täitsa ilmaasjata arsti poole pöördunud. Sellistel puhkudel on arsti kinnitus (“Kõik on normaalne!”) mu asjatu muretsemise tänuväärselt lõpetanud. Nii et ilma õppinud ja kogemustega inimeseta ikka ei saa.

6. Kui hästi talute valu? Hambaarsti juures käimist pelgan, sünnitused on võrreldes sellega kuidagi palju kergemini läinud. Nii et mine sa võta kinni, et kuidas siis tegelikult on.

7. Kas olete kunagi depressioonis olnud? Olen mitmel raskel hetkel mõelnud, et nüüd on aeg käes, aga siis pole selleks ikkagi aega jagunud. Ikka on mingid kiired toimetused või edasilükkamatud tegemised selle kanali sulgenud.

8. Kas tarvitate vitamiine ja toidulisandeid? Tõenäoliselt sain lapsepõlves purkide kaupa söödud kollastest C-vitamiini terakestest, mida kommi asemel sai vitsutatud, pikaks ajaks isu täis. Mitmetele toitudele armastan lisada kas ohtralt toormoosi või mitte vähe küüslauku. Suurepärased toidulisandid on ka eesti õunad, marjad ning porgandid. Rukkileivale lisame hea meelega räime või kilu, ning varakevadel lisame salatitesse aia äärest naati. Rauatablette olen ostnud naistearsti soovitusel.

9. Kas magate hästi? Kui mõelda tohutule kahetsusele, mis mind igal hommikul valdab voodist lahkumise hetkel, siis ilmselgelt on magamine üks parimaid osasid päevast. Seda head asja tahaks pikemalt harrastada. Patt oleks viriseda.


10. Kas tahaksite elada igavesti? Olen tähele pannud, et ma jään igal aastal vanemaks. Seda protsess tüütab ilmselt pikapeale ära. Olen rahul sellega, mis on antud.

1 kommentaar:

  1. Tähelepanu !!!

    minu nimi on Mavis Carlos, i esindaja Aiico kindlustus laenu laenuandja äriühing Brasiilias, anname välja laenu 2% huvitatud määra, kui olete huvitatud võtke see e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd oma laenu üleandmine kohe. võite meiega ühendust võtta ka selle vandeadvokaat e-post: amaah.credit.offer@gmail.com ka. meie firma on kunagi valmis üle mingi summa teile alates 5000 € kuni 100.000.000 euro mõni teie projekti oleme kunagi valmis krediidi teid periood 1 või 2 nädal tehing.

    Attention !!!

    my name is Mavis Carlos, i representative of Aiico insurance loan lending company in Brazil, we give out loan at 2% interested rate, if you are interested kindly contact this email:(maviscalos_laen_laenamine@outlook.com)now for your loan transfer immediately. you can also contact us on this barrister email:amaah.credit.offer@gmail.com also. our company are ever ready to transfer any amount to you starting from 5000 euro to 100.000.000 euro for any of your project, we are ever ready to credit you in an period of 1 or 2 week transaction.

    VastaKustuta