1. märts 2015

Liisa kaerahelbeleib

Lubatagu uhkusega esitleda: see on meie pere köögikatsetuste tulemusena originaalretsept. See leib on lihtne teha ka algajal iseleivaküpsetajal (nagu mina). Käär sobib hästi kiirel hommikul linnupetteks võtta. Täidab pikalt ja tervislikult kõhtu, seega sobib hommikukiiruga süüa isegi pudru asemel. Tegemiseks kulub  aega kokku umbes 1,5 tundi.
Ühe pätsi jaoks läheb vaja:
150 g täisterakaerahelbeid
200 g nisujahu
200 g täistera nisujahu
soovi korral peotäis-kaks seemnesegu
2 tl soodat
10 g soola
2 spl mett
2 spl leivasiirupit
500 ml kefiiri

Määri vorm võiga ja puista see jahuseks. Sega kõik kuivained omavahel. Eraldi kausis sega mesi, leivasiirup ja keefir. Vala keefirisegu kuivainetele ja sega korralikult läbi. Vala tainas leivavormi ja küpseta 180 kraadi juures 50 kuni 65 minutit. Serveeri veidi jahtunult.


Hommikul kodust väljudes pole küüslauk vast kõige parem mõte, ent õhtul tasub see gripiennetaja leivale määrida. Küüslaugu-ürdivõi tegemiseks sega toasoe või purustatud küüslaugu ja meelepäraste hakitud ürtidega läbi.

1 kommentaar:

  1. Tähelepanu !!!

    minu nimi on Mavis Carlos, i esindaja Aiico kindlustus laenu laenuandja äriühing Brasiilias, anname välja laenu 2% huvitatud määra, kui olete huvitatud võtke see e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd oma laenu üleandmine kohe. võite meiega ühendust võtta ka selle vandeadvokaat e-post: amaah.credit.offer@gmail.com ka. meie firma on kunagi valmis üle mingi summa teile alates 5000 € kuni 100.000.000 euro mõni teie projekti oleme kunagi valmis krediidi teid periood 1 või 2 nädal tehing.

    Attention !!!

    my name is Mavis Carlos, i representative of Aiico insurance loan lending company in Brazil, we give out loan at 2% interested rate, if you are interested kindly contact this email:(maviscalos_laen_laenamine@outlook.com)now for your loan transfer immediately. you can also contact us on this barrister email:amaah.credit.offer@gmail.com also. our company are ever ready to transfer any amount to you starting from 5000 euro to 100.000.000 euro for any of your project, we are ever ready to credit you in an period of 1 or 2 week transaction.

    VastaKustuta